مشاهده همه
پیشنهاد شگفت‌انگیز
هدست گیمینگ آسترو مدل A۴۰+ MixAmp Pro TR
590000
4990000 تومان
دسته بازی موبایل مدل North Star مکانیکی
199000 تومان
فن خنک کننده موبایل مدل p۲۰+
590000 تومان
23%
فن خنک کننده موبایل مدل X۲۰ رادیاتوری
590000
489000 تومان
جستجو کردن
جستجو کردن
جستجو کردن

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

یکی از آن سری بازی ها که توانسته در انواع کنسول ها و سیستم عامل ها به عنوان یک بازی محبوب و پرطرفدار تبدیل شود، بازی (call of duty) است. در گذشته، کمتر بازی هایی با کیفیت بالا و با گیم پلی نزدیک به بازی های ویدئویی دیگر کنسول ها، برای گوشی موبایل تولید می‌شد، اما شرکت اکتیویژن با تولید بازی کالاف دیوتی موبایل، انقلابی در زمینه تولید بازی های موبایلی برپا کرد. محبوبیت این بازی به قدری افزایش یافت که اکثر جوان ها و نوجوان ها، (call of duty mobile) را در گوشی خود بازی می‌کنند. با توجه به انتشار نسخه جدید سری بازی کالاف، تحت عنوان (call of duty warzone)، برای تمامی کنسول ها، به خصوص موبایل، خیلی ها میخواهند تفاوت نسخه موبایل و وارزون را بدانند، به همین دلیل، تصمیم گرفتیم در این مقاله به مقایسه کالاف دیوتی وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل بپردازیم.

در این مطلب سعی می‌کنیم مقایسه کالاف دیوتی وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل از نظر گیم پلی، فیزیک بازی، تنوع اسلحه ها، گستردگی نقشه ها، جزئیات و گرافیک را به صورت دقیق برای شما توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

مطالب پیشنهادی : اطلاعات کالاف دیوتی وارزون موبایل

 

آشنایی با وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

با توجه به اینکه بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل، اخیرا منتشر شده است، بد نیست که در ابتدا با کلیات این بازی و کالاف دیوتی موبایل آشنا شویم و سپس کالاف دیوتی وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل را به صورت جزء به جزء با هم بررسی نماییم.

کالاف دیوتی وارزون موبایل |  Call Of Duty Warzone Mobile

کالاف دیوتی موبایل وارزون، یک بازی پر زد و خورد، ریتم سریع، اسلحه های متنوع، نقشه های گسترده و هیجان انگیز است که به سبک بتل رویال برای انواع کنسول ها به خصوص گوشی موبایل عرضه شده است. ممکن است این واژه برای شما ناآشنا باشد یا مفهومش را ندانید.

در واقع بتل رویال، ژانری از بازی های آنلاین ویدئویی است که افراد می‌توانند در آن به صورت چند نفره بازی کنند. سه عنصر اصلی در بازی های بتل رویال، بقاء ( زنده ماندن)، غارت ( اکتشاف) و سقوط است. اگر اهل بازی کالاف دیوتی باشید، به خوبی این قضیه را درک خواهید کرد.

اما برویم سراغ معرفی و آشنایی بیشتر با بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل، تا بتوانیم قبل از مقایسه کالاف دیوتی وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل، خوب با ویژگی های بازی آشنا شویم.

مهمترین ویژگی های بازی کالاف دیوتی وارزون عبارتند از:

 • ریتم سریع زد و خورد

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

یکی از بارزترین ویژگی های بازی Call Of Duty Mobile Warzone، ریتم سریع زد و خورد بین بازیکنان است و این سبب می‌شود که در طول بازی شما لحظه ای آرامش نداشته باشید و همیشه در حال جدال با سایر بازیکنان باشید. در کالاف دیوتی وارزون، 150 نفر در قالب تیم های سه نفره می‌توانند به بازی بپردازند و همین امر باعث افزایش ریتم زد و خورد شده است و شما باید برای بقاء، سرعت بیشتری داشته باشید و این، هیجان بازی را به شدت افزایش داده است.

 

مطالب پیشنهادی : چطوری با موس و کیبورد روی موبایل بازی کنیم

 

 • بازگشت به مسابقه با گولاگ

  مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

یکی از ویژگی های هیجان انگیز کالاف دیوتی وارزون موبایل (Call Of Duty Mobile Warzone) که باید به آن اشاره کنیم، گولاگ است. وقتی شما به اصطلاح کشته می‌شوید، بازی شما را در یک برزخ به یک مبازره تن به تن می‌برد تا به شما شانس مجدد برای بازگشت به بازی را اعطا کند. به این صورت که اگر بتوانید در این مبارزه تن به تن برنده شوید، می‌توانید دوباره به میدان بازی برگردید و از حریفان خود انتقام بگیرید. این ویژگی شبیه حالت گانفایت مدرن وارفر است.

 • گرافیک فوق العاده

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

از دیگر ویژگی های مهم بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل، می‌توان به گرافیک فوق العاده آن اشاره کرد. این بازی جزئیات بیشتری را رعایت کرده است و همین موضوع سبب می‌شود تا شما در حین بازی، از گرافیک و جزئیات بالای بازی لذت ببرید.

 • نقشه گسترده (Map)

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل 4

با توجه به حضور همزمان 150 بازیکن، نیاز است تا نقشه گسترده ای برای نبرد وجود داشته باشد. بتل رویال وارزون موبایل، دارای نقشه گسترده با جزئیات بالا است و این موضوع سبب برتری وارزون موبایل نسبت به سایر بتل رویال ها با نقشه محدودتر شده است. این ویژگی مهم، سبب می‌شود بازیکنان با سبک های مختلف بازی، مثل سرعتی، اسنایپر و غیره توانایی مانور بیشتری داشته باشند.

 • وسایل نقلیه متنوع

FrV2AHuWcAIxciU

یکی از کلیشه هایی که بتل رویال وارزون موبایل (Call Of Duty Mobile Warzone) درون خود حفظ کرده است، تنگ تر شدن دایره بازی است. در این باز، گاز مرگ شما را مجبور می‌کند تا خودتان را به محدوده امن دایره برسانید. البته استفاده از ماسک به شما در بقا در بازی کمک خواهد کرد ولی باید به دنبال وسیله نقلیه باشید تا از این وضعیت خودتان را نجات دهید. وسایل نقلیه متنوعی در بازی وجود دارند، از هلی کوپتر گرفته تا کامیون و ماشین های سواری در بازی برای انتقال شما مهیا هستند.

 • مهارت محوری بیشتر

یکی از بهترین تصمیمات سازندگان بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل، افزایش شایستگی بازیکنان بر اساس مهارت محوری است. این مورد به خصوص در حالت گولاگ قابل درک است.

 

مطالب پیشنهادی : بهترین فن خنک کننده برای موبایل

 

 Call Of Duty Mobile

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل 3 1

برای اینکه توشه پرتری قبل از مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل داشته باشیم، بد نیست با مهمترین ویژگی های بازی کالاف دیوتی موبایل (Call Of Duty Mobile) نیز آشنا شویم. به هر حال این بازی یکی از مهیج ترین و پرطرفدار ترین بازی های اکتیویژن است که بسیاری از نوجوان ها و جوان ها برای بازی کردن آن، در طول روز، ساعت ها وقت می‌گذارند. برویم و با هم ببینیم که مهمترین ویژگی های کالاف دیوتی موبایل چیست؟

 • گیم پلی روان

یکی از مهمترین ویژگی های بازی شوتر، این است که بازیکنان بتوانند به راحتی در بخش های متنوع امکان بازی داشته باشند و گیم پلی روانی را تجربه کنند. بازی کالاف دیوتی موبایل، دارای گیم پلی جذاب و لذت بخش است که تجربه خوبی از بازی را برای بازیکنان رقم می‌زند.

 • حضور بازیکنان در نقشه های معروف کالاف دیوتی

یکی از ویزگی های جذاب بازی Call Of Duty Mobile، بخش بتل رویال آن است. در بخش بتل رویال، بازیکنان می‌توانند در نقشه های معروف بازی کالاف دیوتی با دیگر بازیکنان به رقابت و نبرد بپردازند. در این نقشه ها، امکان استفاده از وسایل نقلیه، امکان یافتن سلاح، مهمات و تجهیزات نیز وجود دارد. البته نسبت به بتل رویال های دیگر، این قسمت از بازی کالاف دیوتی موبایل کمبودهایی دارد که باید رفته رفته برطرف شود.

 • سیستم کنترلی کاربردی بازی

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل 4 1

از دیگر مشخصه های بازی کالاف دیوتی موبایل (Call Of Duty Mobile)، سیستم کنترلی بازی برای حرکت و شلیک است. سیستم کنترلی کالاف دیوتی موبایل دارای دو بخش ساده (Simple) و پیشرفته (Advanced)  است و بازیکنان حق انتخاب بین این دو را دارند. در سیستم کنترلی ساده، مکانیزم ساده ای تعبیه شده است و وقتی بازیکن روی حرف نشانه می‌گیرد، اسلحه به صورت خودکار شلیک می‌کند. قطعا برای افرادی که به تازگی وارد محیط بازی شده اند، سیستم کنترلی ساده مفید و کمک کننده خواهد بود.

 • گرافیک چشم نواز

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل 5

از ویژگی های مهم کالاف دیوتی موبایل، گرافیک جذاب و چشم نواز آن است. در واقع اولین چیزی که در بازی، آن را حس خواهید کرد، گرافیک بازی است که برای پلتفرم موبایل واقعا قابل قبول است. محیط Call Of Duty: Mobile بسیار واقع گرایانه و به صورت سه بعدی طراحی شده است. نورپردازی خوب، جزئیات بالای نقشه ها و فیزیک بازی، از مزیت های گرافیکی بازی کالاف دیوتی موبایل به شمار می‌رود.

حالا که با بازی کالاف دیوتی موبایل آشنا شدیم، بهتر است به سراغ اصل مطلب که برسی وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل بپردازیم. برای بازیکنانی که میخواهند نسخه جدید سری بازی های کالاف دیوتی را نصب کنند، محتوای این قسمت بسیار مناسب خواهد بود و از آنها دعوت می‌کنیم که به دقت این بخش از مطلب را دنبال کنند.

 

مطالب پیشنهادی : چطوری با موس و کیبورد روی موبایل بازی کنیم

برسی کالاف دیوتی وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

برای اینکه بگوییم کدام بازی قابل تر و بهتر است، باید از چند جنبه آنها را مقایسه کنیم. مقایسه فیزیک بازی، تنوع اسلحه ها، گیم پلی، مپ، گرافیک و مپ های ارکد در مقایسه وارزون موبایل و کالاف موبایل، بسیار کمک کننده خواهد بود.

·  مقایسه گرافیک بازی وارزون موبایل و کالاف موبایل

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل

گرافیک، نقش بسیار تعیین کننده ای در واقع گرایی یک بازی برای بازیکنان آن دارد. با توجه به اینکه همیشه در نسخه های جدید بازی، به دنبال افزایش گرافیک بازی و نزدیک تر شدن به واقعیت داریم، پس این مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل اهمیت دارد. در قرن 21 که اکثر بازی ها دارای گرافیک قابل قبولی هستند، کسی نمی‌تواند بگوید که گرافیک بازی آنچنان برایش مهم نیست.

از چند جهت می‌توان گفت که کالاف دیوتی وارزون موبایل از کالاف دیوتی موبایل گرافیک بهتری دارد.

اول، ازجهت جزئیات بازی؛ در بازی کالاف دیوتی وارزون، به جزئیات بیشتر پرداخته شده است. به غیر از بخش لابی، که ظاهر جذاب تری در کالاف دیوتی موبایل وجود دارد، در بقیه بخش ها باید برتری را به کالاف دیوتی وارزون بدهیم. مثلا در بخش لندینگ (پریدن از هواپیما مشابه هلی برن) که بخشی از گیم پلی بازی هم محسوب می‌شود، شما یک محیط خفن تری را در وارزون تجربه خواهید کرد، درست مثل بازی وارزون کامپیوتر.

دوم، از جهت افکت ها؛ همچنین افکت های حرفه ای سوار شدن، رانندگی و وین (Win) در وارزون دیده می‌شود که در کالاف وجود ندارد. همچنین ظاهر محیط و ظاهر اسکین ها، در کالاف دیوتی وارزون دست برتر را دارد.

·  مقایسه مپ ها ( نقشه ها) در کالاف وارزون و کالاف موبایل

نقشه کالاف دیوتی موبایل نقشه وارزون موبایل

همانطور که در بندهای بالا در مورد ویژگی های کالاف دیوتی موبایل گفتیم، گفتیم که یکی از کمبودهای کالاف موبایل، در نقشه ها است. اما نقشه های کالاف دیوتی وارزون بسیار گسترده و با جزئیات بالا طراحی شده است و فضا برای بازی همزمان 150 پلیر، با انواع سبک بازی با اسلحه های سبک، سنگین، سرعتی، تک شات فراهم است.

در نقشه هر دو در قسمت بتل رویال، آواردها و لوداوت ها وجود دارند و به صورت پراکنده در نقشه ها دیده می‌شوند و بازیکن می‌تواند آنها را اکتشاف کند و خود را برای بقاء مجهزتر نماید. در این مورد تفاوت آنچنانی در بین دو بازی دیده نمی‌شود.

·  مقایسه اسلحه ها و تنوع کالاف وارزون موبایل و کالاف موبایل

در قسمت اسلحه ها و امکانات، تقریبا دو نسخه موبایل و وارزون مشابه هم هستند و تفاوت آنچنانی در بین آنها دیده نمی‌شود. از نظر تنوع اسلحه هم فعلا این دو بازی مشابه یکدیگر هستند.

·  مقایسه گیم پلی و تجربه کاربری کالاف وارزون و موبایل

اما برویم سراغ گیم پلی و تجربه کاربری. افرادی که با کالاف دیوتی موبایل، بازی کرده اند، همگی اشتراک نظر دارند که گیم پلی روان و لذت بخشی را تجربه کرده اند. با توجه به انتشار کالاف دیوتی وارزون برای موبایل به تازگی، گرفتن تجربه از بین پلیرهای مختلف دشوار است، اما می‌توان گفت که از نظر تجربه بازی، بین دو نسخه تفاوت آنچنانی وجود ندارد و ممکن است جزئیات بیشتر، تجربه بهتری را به پلیر رساند.

در بخش گیم پلی، یکی از نقاط ضعف بازی کالاف دیوتی وارزون برای کاربران ایرانی، پینگ بالای آن است. در کالاف دیوتی موبایل، با توجه به آپدیت های جدید، باز هم رانندگی کردن برای افراد سخت است، اما در بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل، شما راحت تر به کنترل وسایل نقلیه خواهید پرداخت. ضمن اینکه تنوع وسایل نقلیه در وارزون بیشتر از کالاف موبایل (Call Of Duty Mobile) است.

مقایسه وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل0

در بخش لندینگ یا فرود از هواپیما بر روی زمین، نکته جالب توجه در بازی وارزون این است که کنترل باز شدن چتر هم بر عهده خودتان است. در کالاف دیوتی موبایل، به حدی از ارتفاع نزدیک به زمین که می‌رسید، چتر خود به خود باز می‌شود. همچنین در دو نسخه، امکان کنترل فرود و تعیین محل لندینگ، وجود دارد و تفاوت خاصی در بین کنترل آن دیده نمی‌شود.

یک برتری دیگر در گیم پلی کالاف دیوتی وارزون موبایل (Call Of Duty Warzone: Mobile) بخش گولاگ است. در واقع وقتی در بتل رویال، کشته می‌شوید، بازی شما را به یک حالت به نام گولاگ می‌برد. در این گولاگ شما فرصت این را دارید که با پیروزی در نبرد تن به تن، دوباره به میدان بازی برگردید و از حریفان خود انتقام بگیرید. این حالت در هر دست بازی فقط یکبار اتفاق خواهد افتاد و دفعه دومی که کشته شوید، شما از بازی حذف خواهید شد.

یک تفاوت دیگر در قسمت لوداوت افرادی است که آنها را می‌کشید. در کالاف دیوتی موبایل، بعد از کشتن افراد، لود اوت آنها به صورت باکس بیرون می‌افتد، اما در وارزون لود اوت به صورت جدا جدا بیرون می‌افتند و باکس نیست و این از نظر گرافیک و جزئیات برتری را به وارزون می‌دهد.

در بازی وارزون، تمرکز و شایستگی بیشتر به سمت مهارت محوری رفته است، اما هنوز راه هایی وجود دارد که با دریافت اسکیل و تجهیزات، دست برنده را داشته باشید.

همچنین بعد از وین در بتل رویال در کالاف وارزون، پایان زیباتری رقم می‌خورد، یک هلی کوپتر بعد از پیروزی به دنبال شما خواهد آمد و شما را از میدان بیرون خواهد برد.

·  مقایسه فیزیک بازی کالاف وارزون و کالاف موبایل

فیزیک بازی ها تفاوت آنچنانی ندارند، اما استحکام بازیکنان و وسایل نقلیه در بازی وارزون بسیاری بیشتر از بدنه ها و دیوارها است و وقتی محکم به اجسام ثابت برخورد می‌کنید، اتفاق خاصی برای ماشین نمی‌افتد. باید گفت فیزیک بازی وارزون، از نظر جاذبه، راه رفتن، زد و خورد، کمی ارتقا یافته تر است.

نتیجه گیری

با هم مقایسه بازی وارزون و کالاف موبایل را بررسی کردیم و متوجه شدیم که وارزون از خیلی از جنبه ها دارای برتری نسبی است. البته با توجه به انتشار نسخه های اولیه، هنوز زود است، ولی همین نسخه اولیه در خیلی از موارد نسبتا برتر و جذاب تر به نظر می‌رسد. اگر اینترنت پرسرعت دارید و مشکلی از بابت پینگ نخواهید داشت، پیشنهاد می‌کنیم که کالاف دیوتی وارزون موبایل را روی گوشی خود نصب کنید و آن را امتحان نمایید، مخصوصا قسمت بتل رویال که خیلی گسترده تر و جذاب تر شده است.

 

 منبع : https://www.callofduty.com/warzonemobile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *