برترین اسلحه‌ های کالاف دیوتی موبایل ، کالاف دیوتی موبایل یکی از محبوب‌ترین بازی‌های این روزهاست. گیم پلی سرگرم کننده، ماموریت‌های اعتیادآور، مودهای مختلف بازی و تنوعی بی نظیر از تفنگ‌ها (به همراه تجهیزات جانبی و قابلیت‌های ویژه) در اختیار شماست. مخصوصا اینکه در فصل‌های جدید و آپدیت‌های آخر نیز مجموعه‌ای تازه و فوق العاده به آن اضافه شده که لذت بازی را دو چندان می‌کند. اگرچه این امر ممکن است کمی هم باعث سردرگمی در انتخاب سلاح شود؛ اما در اینجا راهنما و لیست بهترین اسلحه‌های کالاف دیوتی موبایل در نبرد بتل رویال در اختیار شماست!

راهنمای انتخاب اسلحه در کالاف دیوتی موبایل بتل رویال

هنگام انتخاب سلاح باید به عملکرد آن توجه داشته باشید؛ که شامل مواردی چون آسیب، تحرک، سرعت شلیک و دقت می‌باشد

 در بازی‌های بتل رویال زنده ماندن به عنوان آخرین نفر هدف شماست. اما این امر بدون استفاده از سلاح و تجهیزات مناسب غیر ممکن است.

در ادامه لیستی از برترین اسلحه‌های کالاف دیوتی موبایل را (بدون ترتیب) در اختیار شما قرار می‌دهیم. با در اختیار داشتن این اطلاعات، شانس پیروزی در مسابقه‌های بتل رویال افزایش می‌یابد. اما همچنان عنصر تاثیرگذار مهارت گیمرها می‌باشد. پس فهرست گردآوری شده تنها مجموعه‌ای از ابزارهای عالی‌ست که به شما کمک می‌کند راحت‌تر به پیروزی دست یابید. به شرطی که بلد باشید چگونه از آنها استفاده کنید.

پیش از اینکه به معرفی برترین اسلحه‌ها بپردازیم بد نیست نگاهی به تعریف‌ها و عوامل موثر بر کارایی هر اسلحه داشته باشیم

 

توضیحاتعملکرد

خسارت: میزان آسیب وارد شده به حریف پس از هر شلیک را مشخص می‌کند.

Damage

 

سرعت شلیک: تعیین می‌کند سلاح مورد نظر با چه سرعتی گلوله‌های پیاپی شلیک می‌کند.

Fire Rate

 

دقت: تعیین کننده دقیق بودن یک اسلحه هنگام شلیک در حالت سرپا می‌باشد.

Accuracy

 

تحرک: بیان کننده سرعت جابه‌جایی بازیکن می‌باشد. همچنین تعیین کننده سرعت هدف گیری سلاح است.

Mobility

 

محدوده یا گستره: نشان می‌دهد سلاح شما در چه محدوده‌ای اثر بخش بوده و آسیب مناسبی وارد می‌کند.

Range

 

کنترل: تعیین می‌کند یک اسلحه هنگام شلیک چه مقدار لگد یا پس زدن دارد. یا به بیانی دیگر پس از هدف گیری و شلیک چقدر تاب می‌خورد.

Controls

بهترین اسلحه‌های کالاف دیوتی موبایل: بتل رویال

اسلحه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند مواردی مناسب برای بازی تهاجمی، نبردهای نزدیک، متوسط و چنتایی دور برد می‌باشند. هر گیمری می‌تواند با توجه به سبک بازی، میزان مهارت و سلیقه یکی از این تفنگ‌ها را برگزیند و شانس پیروزی خود را افزایش دهد.

اسلحه HOLGER 26

اسلحه HOLGER 26

یکی از برترین سلاح‌های بازی کالاف دیوتی می‌باشد. از زمان معرفی تاکنون ویرانگر بوده است. این مسلسل، سبک بوده و دقت بسیار بالایی دارد. تحرک و سرعت شما را کاهش نمی‌دهد. و بدون هیچ استدلالی، ناوشکن مطلق در COD: Mobile بتل رویال به شمار می‌رود.

با توجه به ظرفیت ۱۰۰ گلوله در هر خشاب، مناسب بازیکنانی‌ست که از حمله انفرادی به تیم‌ها لذت می‌برند. شما می‌توانید یک تیم کامل را نابود سازید و حتی به بارگذاری مجدد فکر هم نکنید.

همچنین برد بالای آن نیز مزیت دیگری به شمار می‌رود و به شما کمک می‌کند دشمنان را از فاصلهٔ زیادی به سوی مرگ بفرستید.

آمار و ارقامتفنگ HOLGER 26
۳۱Damage
۷۱Fire Rate
۵۳Accuracy
۵۶Mobility
۶۰Range
۵۹Controls

اسلحه AK47

AK-47 نامی آشنا برای تمامی گیمرهای مورد علاقه به بازی‌های تیراندازی است. تقریبا تمامی بازیکنان کالاف موبایل موافقند که این اسلحه یک ابزار همه جانبه و ضروری می‌باشد. با در دست گرفتن این سلاح تهاجمی پر قدرت و دقیق، می‌توانید با سرعت تمام دشمنان را از میان بردارید و به سوی نابودی تیم بعدی بشتابید!

آسیب سلاح Ak47 چشمگیر است. در ادامه می‌توانید مشخصات دقیق این اسلحه را بخوانید و بنابراین مطمئن خواهید شد که این اسلحه یک انتخاب بی عیب و نقص برای هر گیمری‌ست.

آمار و ارقامتفنگ AK47
۳۳Damage
۵۵Fire Rate
۶۷Accuracy
۷۴Mobility
۵۸Range
۴۴Controls

سلاح FENNEC

سلاح FENNEC

فنک یک مسلسل قوی‌ست که بسته به انتخاب مبارز می‌تواند به عنوان سلاح اصلی یا دوم عمل کند. اسلحه FENNEC سرعت شلیک برق آسا و دقت بسیار عالی دارد. بنابراین می‌تواند دشمنانی که در نزدیکی شما قرار دارند را به راحتی از بین ببرد.

بازیکنانی که از اسلحه فنک استفاده می‌کنند قادرند به سرعت تیم حریف را از بین ببرند. به دلیل زمان کشتار سریع آنها حتی فرصتی برای واکنش نخواهند داشت. تنها به شرطی که شما بازیکنی حرفه‌ای باشید که عاشق گیم پلی تهاجمی است. در این صورت هنگام عجله تیم‌ها سلاح قابل اعتماد خود را بیرون آورده و آنها را راهی از سر راه بردارید!

آمار و ارقامتفنگ FENNEC
۳۸Damage
۱۱۱Fire Rate
۲۲Accuracy
۸۸Mobility
۴۰Range
۱۴Controls

تفنگ AK117

هر گیمری که به دنبال یک اقدام سریع برای شلیک می‌گردد، باید اسلحه تهاجمی AK117 را امتحان کند. این تفنگ بسیار سریع بوده و آسیبی مناسب وارد می‌کند. همچنین تحرک فوق العاده است و آنقدرها هم مانع حرکت نمی‌شود.

برد AK117 چندان ضعیف نیست. بازیکنان می‌توانند از فاصله‌های متوسط به دشمن ضربه بزنند. الگوی پس زدن اسلحه نیز بسیار آسان است. اگر شما سرعت شلیک را به میزان آسیب ارجحیت می‌دهید، این سلاح دقیقا برای شماست.

آمار و ارقامتفنگ AK117
۲۵Damage
۷۷Fire Rate
۶۲Accuracy
۷۵Mobility
۴۵Range
۴۶Controls

اسلحه DRH

 

با اینکه اسلحه DRH کمی سنگین است، اما بازهم یک سلاح خوب برای استفاده در بتل رویال کالاف دیوتی به شمار می‌رود. برد، دقت و سرعت شلیک آن ارزشمند بوده و وزن اضافی را جبران می‌کند. هر مبارزی که با این تفنگ روبرو شود، پیش از اینکه دریابد چه اتفاقی درحال رخ دادن است، دار فانی را وداع می‌گوید.

به عنوان مکمل: بهتر است از خشاب OTM استفاده کنید؛ چراکه موجب افزایش آسیب اسلحه هم می‌شود. همچنین حمل یک مسلسل کوچک و سبک همچون MSMC توصیه می‌شود.

آمار و ارقاماسلحه DRH
۳۲Damage
۵۷Fire Rate
۶۳Accuracy
۷۹Mobility
۵۴Range
۵۷Controls

تفنگ MX9

 

وقتی حرف از ظاهر اسلحه‌ها باشد، این اسلحه واقعا جالب به نظر می‌رسد. همچنین مطمئن باشید در رابطه با نبرد نیز همینطور است! در حقیقت تفنگ MX9 یکی از موثرترین اسلحه‌ها برای نبردهای بتل رویال در کالاف دیوتی موبایل می‌باشد. از آنجایی که جز سریع‌ترین اسلحه‌ها برای کشتن دشمنان می‌باشد، وقتی در نبردهای نزدیک با برد کم باشید، قطعا رقیبان را سر به نیست می‌کنید.

با داشتن تحرک بسیار بالا، سرعت حرکت این اسلحه شگفت انگیز است. همچنین دقت چشمگیر و سرعت شلیک مناسب، بازیکنان را قادر می‌سازد سریع و آسان‌تر دشمنان را نابود کنند.

آمار و ارقامسلاح MX9
۳۰Damage
۸۶Fire Rate
۴۵Accuracy
۹۵Mobility
۴۱Range
۴۰Controls

اسلحه M4

 

اگر بحث بر سر کمترین میزان لگد باشد یا حتی به دنبال اسلحه‌ای بدون لگد باشید، قطعا تفنگ M4 باید در لیست قرار بگیرد. این سلاح تهاجمی برای نبردهای میان برد و دور برد عالی عمل می‌کند. همچنین برای بازیکنان تازه وارد انتخابی موثر و مناسب به شمار می‌رود.

وقتی در رابطه با آمارها صحبت کنیم عملکرد سلاح چندان خوب نیست. اما سرعت شلیک و تحرک مناسبی دارد و شما را در جریان بازی حفظ می‌کند. بازیکنان باید از یک پیوست Extended Mag مناسب استفاده کنند. چراکه در نبردهای دوربرد سرعت شلیک بالا، باعث می‌شود گلوله‌های زیادی را از دست بدهید.

آمار و ارقامسلاح M4
۳۹Damage
۶۸Fire Rate
۵۹Accuracy
۶۹Mobility
۵۸Range
۵۴Controls

اسلحه CR-56 Amax

تفنگ CR-56 Amax پرقدرت، تهاجمی و با قابلیت تحرک بالایی در خدمت شماست! الگوی لگد و پس زدن اسلحه چندان نگران کننده نیست و حتی می‌توان گفت کنترل آن آسان است. این سلاح در درگیری‌های برد متوسط خوب عمل می‌کند، اما همچنان ممکن است در مقابله با برخی موارد لیست شکست بخورد.

به طور کلی با کسب مهارت، سلاح خوبی برای استفاده به شمار می‌رود. اما حتما به عنوان پشتیبان از یک تفنگ ساچمه‌ای استفاده کنید؛ چراکه اسلحه‌هایی چون CR-56 در نبردهای نزدیک مقابل SMG ها دوام نمی‌آورند.

آمار و ارقامسلاح CR-56 Amax
۲۵Damage
۷۱Fire Rate
۵۰Accuracy
۷۶Mobility
۵۱Range
۵۱Controls

اسلحه ASM10

اگر تفنگ ASM10 بهترین مورد برای حمله‌های تهاجمی نباشد، قطعا یکی از سه مورد برتر خواهد بود. البته که مانند هر سلاح و ابزار دیگری در بازی، مزایا و معایب خاص خود را دارد. نقطه ضعف اصلی آن تحرک می‌باشد و سرعت بازیکنان را کاهش می‌دهد.

از این روی تنها برای آن دسته گیمرهایی که از رویکرد آهسته، ثابت و حساب شده لذت می‌برند مناسب است. دقت، آسیب و سرعت شلیک آن را به یکی از ویرانگرترین موارد لیست تبدیل نموده است. هدف گیری به آسانی اتفاق می‌افتد اما اتصال دوربین هم مفید خواهد بود. تنها مسئله‌ای که باقی می‌ماند استراتژی بازیکن برای زنده ماندن و دفاع می‌باشد.

آمار و ارقامتفنگ ASM10
۳۴Damage
۵۵Fire Rate
۷۲Accuracy
۶۸Mobility
۴۸Rang
۵۲Controls

اسلحه Arctic. 50

 

احتمالا ساده‌ترین اسنایپر بازی Arctic. 50 باشد. به طور کلی توصیه می‌شود در بازی بتل رویال از این اسلحه به عنوان سلاح دوم استفاده کنید. بدین ترتیب خود را برای کمین و مبارزه‌های دور آماده می‌کنید و با هر شلیک، آسیب زیادی را از فاصله‌های دور وارد می‌کنید.

با اطمینان می‌توانید دشمنانی که جلیقه سطح ۲ یا پایین‌تر دارند را با یک شلیک از بین ببرید. برای آنهایی که جلیقه سطح ۳ بر تن کردند احتمالا به ۲ یا ۳ شلیک نیاز خواهید داشت.

آمار و ارقامسلاح Arctic. 50
۸۵Damage
۳۱Fire Rate
۵۹Accuracy
۳۳Mobility
۹۵Range
۶۸Controls

اسلحه Peacekeeper MK2

همگی می‌دانیم در نبردهای بتل رویال باید بی‌رحم بوده و تهاجمی عمل کنیم. سلاح MK2 با نامی طعنه‌آمیز (حافظ صلح، نیکخواه) به همین منظور ایجاد گشته است. دارای ۵۰ آسیب، سرعت شلیک مناسب، تحرک عالی و دقت باورنکردنی است.

با قابلیت جابه‌جایی سریع و حمل آسان، به سلاح مورد علاقه بازیکنان بتل رویال تبدیل گشته است. به خصوص آنهایی که از سبک تهاجمی و حمله به تیم‌های دیگر لذت می‌برند.

ظرفیت نسبتا بالا، سرعت شلیک متوسط، آسیب عالی، زمان تعویض خشاب سریع، پس زدن متوسط و کنترل نسبتا آسان ویژگی‌های اصلی آن به شمار می‌روند.

آمار و ارقامتفنگ Peacekeeper MK2
۴۱Damage
۶۵Fire Rate
۵۸Accuracy
۶۹Mobility
۵۴Range
۵۴Controls

اسلحه Locus

معرفی اسلحه Locus

برترین اسنایپر در فصل‌های اخیر کالاف دیوتی موبایل تفنگ Locus می‌باشد. یک تک تیرانداز حرفه‌ای که آسیب بسیار بالایی دارد و دقیق عمل می‌کند. لوکوس با ۸۴ آسیب می‌‌تواند بهترین انتخاب برای علاقه‌مندان به کمین و جنگ‌های دور باشد. اگرچه ضروری‌ست اسلحه‌ای تهاجمی هم برای نبردهای برد متوسط و نزدیک داشته باشید.

آمار و ارقامسلاح Locus
۹۵Damage
۲۸Fire Rate
۵۹Accuracy
۳۵Mobility
۹۵Range
۳۴Controls

اسنایپر DL Q33

حالا که در رابطه با اسلحه‌های تک تیرانداز صحبت می‌کنیم بد نیست اشاره‌ای هم به DL Q33 داشته باشیم. این سلاح با آسیب ۸۰ می‌تواند کابوسی برای رقیبان شما باشد. کنترل آسان و سرعت شلیک بالا مزایای آن می‌باشند. در صورت استفاده از اتچمنت یا پیوست‌های درست قطعا انتخابی مناسب خواهد بود.

آمار و ارقامتفنگ DL Q33
۹۰Damage
۲۶Fire Rate
۵۹Accuracy
۳۲Mobility
۹۹Range
۳۲Controls

تفنگ Echo

چه کسی می‌تواند منکر لذت منفجر کردن دشمن با شاتگان شود؟ اسلحه Echo را می‌توان مناسب‌ترین مورد در فصل‌های اخیر دانست. این سلاح تا ۹۳ آسیب وارد می‌کند. اکو در کنار آسیب فوق العاده، پس زدگی بسیار کمی دارد و دقت آن نیز بالاست. ممکن است این اسلحه در نهایت به برترین سلاح ساچمه‌ای کالاف دیوتی موبایل تبدیل شود. چراکه وزن آن بسیار کم بوده و قابل حمل است. همچنین پوسته‌های فوق العاده زیبایی دارد که ارتباط گرفتن با آن را دلنشین‌تر می‌کند! البته ضروری‌ست از اسلحه‌های مکمل هم استفاده کنید.

آمار و ارقامسلاح Echo
۳۹Damage
۳۵Fire Rate
۶۹Accuracy
۶۸Mobility
۳۶Range
۵۶Controls

سخن پایانی

هر بازی کالاف دیوتی با یک تنظیمات جدید ارائه می‌شود. بدین ترتیب سلاح‌ها تقویت یا تضعیف می‌شوند تا تعادل بهتری برقرار شود. همچنین احتمالا هدف‌های دیگری نیز در این تغییرات نقش دارند. اما به هرحال ما به دنبال برترین اسلحه‌های کالاف دیوتی موبایل که ثبات مناسبی داشتند گشتیم و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای نبرد بتل رویال را گردآوری کردیم. از این روی می‌توانید در مبارزه‌های پیش رو با استراتژی‌های جدیدی وارد عمل شوید و نسبت به رقیبان برتری یابید. اما فراموش نکنید که برای موفق ماندن بازهم به وبلاگ هینتو سر بزنید و مطالب جدیدی که در این باره منتشر می‌شوند هم بخوانید! 😉

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *